top of page

Здатність до творчості – це найвищий дар,
яким нагородила природа  людину на
нескінченно тривалому шляху
її еволюційного розвитку.
                                                       В.О. Енгельгард.

   Наша школа завжди плекала обдарованих дітей. Кожен вчитель намагається розкрити в учневі природу та психологічний механізм його творчості.

     Виховати творчу дитину може тільки творчий учитель. На думку

М. Карне, вчителі, які працюють з обдарованими дітьми, мають бути чутливими й доброзичливими, мати високий рівень інтелектуального розвитку, динамічний характер, почуття гумору, бути особистісно-зрілими, емоційно стабільними і мати позитивну Я-концепцію. Адже всім відомо, що зробити учня щасливим може тільки щасливий учитель. Ще хотілося б привести слова К.Д.Ушинського "Учень – це не посудина, яку потрібно наповнити, а факел, що треба запалити".

      Відомо, що талановитих багато, та не кожному щастить розкрити свій талант, розвинути і реалізувати його. Обдаровані діти – дар від Бога для цілого народу, а інколи і всього людства. Можна вважати, що дитині пощастило в житті, якщо її талант вчасно розкриють. Сьогодні суспільство потребує творчих особистостей, тих, хто здатний самостійно мислити, приймати нестандартні рішення, адаптувати свої знання в різних галузях з використанням найсучасніших технологій. Впровадження ефективних методичних засобів, технологій пошуку, навчання, виховання й самовдосконалення обдарованих дітей — ось головна мета освітньої діяльності кожного вчителя.

      Розбудова державності в Україні зумовила нові тенденції в розвитку освіти. З'явилася нагальна потреба суспільства у творчих, діяльних, обдарованих, інтелектуально, творчо і духовно розвинених громадянах. Кожна дитина по-своєму неповторна. Завдання школи — підтримати учня і розвинути його здібності, підготувати ґрунт для того, щоб ці здібності було реалізовано. Виявлення обдарованих дітей повинно починатися вже в початковій школі на основі спостереження, вивчення психологічних особливостей, мовлення, пам'яті, логічного мислення.

      У нашій школі питання роботи з обдарованими дітьми поставлено на належному рівні. Наші педагоги розуміють, що скільки дітей – стільки й здібностей, які залежать від психолого – фізіологічних особливостей людини, соціального оточення, сім'ї та школи. Немає необдарованих дітей – є дорослі, які не займаються розвитком дитини, адже будь-яка здібність потребує розвитку. Вчителі постійно приділяють велику увагу роботі з обдарованими учнями, вони розуміють, що дитина приходить у цей світ, щоб творити своє життя, знайти себе: хтось здібний до музики, образотворчого мистецтва, художньої праці, хтось до математики, хтось пише вірші, оповідання.

Без названия (15).jpg
bottom of page